• Kiedy jesteśmy potrzebni?

  Twoja Firma:

  zmienia skalę działania?

  ma nowe, wyższe cele?

  staje przed nowym wyzwaniem?

  modyfikuje strategię?

  nie jest w stanie pracować po staremu?

  stoi w obliczu zmiany?

  doświadcza zmiany w otoczeniu?

  musi zacząć sprzedawać inaczej?

  będzie poddana optymalizacji?

  Skuteczne organizacje tworzą spójny świat dla swoich pracowników. Dzięki temu ludzie identyfikują się z wartościami firmy i dają z siebie więcej. Prawdziwe, głębokie zaangażowanie możliwe jest wtedy, kiedy wszyscy w organizacji kierują się tymi samymi wartościami. Najlepsze organizacje integrują swoje wartości z klientami, dostawcami i partnerami. Najlepsze organizacje skutecznie zarządzają spójnością.

  Łączymy ludzi ze strategią. Wspieramy rozwój i zarządzanie zmianą konieczną do ułożenia rzeczywistych działań ludzi w jednej linii ze strategią. Projektujemy procesy, doradzamy strategicznie, rozwijamy ludzi i zespoły, zmieniamy kulturę organizacji. Pomagamy wydobyć DNA organizacji, to co jest jej siłą i to, co może zapewnić jej sukces. Sprawiamy, że świat, który tworzy dana organizacja jest spójny w każdym wymiarze. Pomagamy zapewnić spójność.

  Opowiedz nam o sytuacji, w jakiej teraz jesteś.
  Spotkajmy się!

 • Jak pracujemy?

  1 Diagnozujemy

  Aby ruszyć musimy wiedzieć, w jakim miejscu znajduje się organizacja. Dlatego pierwszym krokiem w proponowanych przez nas procesach jest określenie aktualnej sytuacji. W ramach diagnozy zbieramy informacje, analizujemy je i wyciągamy wnioski. Dane pozyskujemy rozmawiając z decydentami, stosując wywiady pogłębione, obserwując zachowania, gromadząc dane z systemów, wykonując badania ankietowe, testy psychometryczne oraz realizując warsztaty.

  2 Projektujemy

  Mając zasoby w postaci danych oraz znając cele organizacji możemy przystąpić do zaprojektowania procesu będącego ciągiem działań mających zapewnić efekt możliwie najbliższy oczekiwaniom klienta. Na tym etapie współpracujemy ściśle z przedstawicielami klienta z obszarów biznesu, HR oraz komunikacji wewnętrznej. Opracowując zakres działań koncentrujemy się na wątku wdrożeniowym, rozwojowym oraz komunikacyjnym.

  3 Dostarczamy

  Realizując projekty korzystamy z szerokiego wachlarza narzędzi i technik. W zależności od specyfiki powierzonego nam zadania realizujemy działania szkoleniowe, warsztatowe, wdrożenia w realiach uczestników i inspiracyjne, przygotowujemy komunikaty. Pracujemy w formie coachingu i mentoringu 1:1 i oraz z grupami. Działania w ramach projektu realizowane są przez dedykowany zespół konsultancko-trenerski. Przez cały czas trwania procesu jesteśmy z klientem w kontakcie merytorycznym i organizacyjnym.

  4 Pomagamy utrzymać efekt

  Zależy nam na długofalowych efektach. Dlatego przywiązujemy dużą wagę do tego, aby po projekcie realizowane były działania wspierające utrzymanie w organizacji osiągniętych rezultatów. Pomagamy w utrzymaniu efektów poprzez warsztatowe sesje follow up, realizację badań na adekwatnych do sytuacji oraz komunikacyjnie i motywacyjnie przy wykorzystaniu narzędzi cyfrowych.

 • Porozmawiajmy o tym, jak zapewnić spójność pomiędzy strategią, a zachowaniami ludzi. Opowiedz nam o swoich celach i o tym, co Twoja firma mogłaby osiągnąć, gdyby zatrudniała ludzi, o jakich marzysz.

  Pomożemy wydobyć więcej z tych, z którymi już pracujesz. Poznaj siłę spójności. Zobacz, w jaki sposób zbudować prawdziwe zaangażowanie dzięki ustawieniu w jednej linii DNA organizacji, jej celów i strategii z mocnymi stronami ludzi.

  SPÓJNOŚĆ  ZMIANA  ROZWÓJ • Budowanie spójności kultury organizacyjnej ze strategią

  Wierzymy, że odpowiednie włączenie ludzi w proces realizacji strategii pomaga osiągnąć jej cele i mocniej angażować pracowników w bycie w organizacji. Mamy przekonanie, że kluczem do sukcesu w tej mierze jest spójność kultury organizacyjnej i strategii. Skoro strategia ulega modyfikacji, to nie może od niej odbiegać to, jak i wedle jakich norm ludzie w firmie działają, jakie wartości są dla nich ważne, w jakim klimacie pracują i jakich zachowań się od nich oczekuje. więcej

 • Zarządzanie zmianą - integracja ludzi z założeniami transformacji

  Wierzymy, że dobrze przeprowadzona zmiana w organizacji nie może być dokonywana z pominięciem ludzi. To jak Twoi menedżerowie przejdą przez zmianę, jak przeprowadzą przez nią swoich ludzi zaważy na tym, jak szybko i czy w ogóle osiągniesz cele większej czy mniejszej transformacji. Ułożenie w jednej linii elementów twardego zarządzania i zajęcia się tym, jak zmianę przeżywają ludzie znacznie podnosi efektywność procesu. więcej

 • Procesy rozwojowe dla menedżerów, liderów, talentów i zespołów

  Wierzymy, że optymalnym sposobem podnoszenia kompetencji liderów, menedżerów, talentów i całych zespołów jest przemyślane działanie oparte na wielu aktywnościach ułożonych w przemyślany ciąg. Chcąc uzyskać trwałe efekty warto do rozwoju podejść jako do procesu. Na tej filozofii opieramy nasze programy rozwojowe, szczególnie akademie. Mamy przekonanie, że cierpliwa i systemowa praca nad podnoszeniem wiedzy, zdobywaniem wiedzy, zmianą postaw ma sens. więcej

Co konkretnie możemy dla Ciebie zrobić?

Przeszkolimy Twoich pracowników

Nie mamy firmowych długopisów. Zatem uczestnicy naszych szkoleń wynoszą z nich coś innego. Pomagamy im w podnoszeniu kompetencji. Szkolimy dla efektów.

Najbardziej lubimy rozwijać kompetencje przywódcze, umiejętność przeprowadzania ludzi przez zmianę i angażowanie ludzi w osiąganie efektów.

Razem wypracujemy to, co dla Ciebie ważne

Używamy flipchartów, postitów i markerów, jak wszyscy. Jak nikt inny, kwestionujemy to, co napiszą uczestnicy. Dla wartości, dla efektu. Aby na koniec uczestnicy z pełnym przekonaniem się wzięli odpowiedzialność za realizację zobowiązań.

Najbardziej lubimy wypracowywać praktyczne metody osiągania zamierzonych efektów i ustawiania w jednej linii zachowań ludzi i wymogów strategii.

Posłużymy w roli mentorów

O pracy naszych uczestników wiemy mniej niż oni sami. Wiemy jednak, jak osiągać efekty. Wbrew schematom nie tylko mówimy, ale także dużo słuchamy. Jak mówimy, to do rzeczy.

Najbardziej lubimy wspierać liderów w realnych zmianach osobistych i firmowych.

Pomożemy coachingowo

Nie jesteśmy za delegalizacją coachingu. Nie znamy wszystkich odpowiedzi, ale znamy wiele dobrych pytań. Gdy coach pyta, coachee mniej błądzi.

Najbardziej lubimy zadawać trudne pytania liderom. Aby dzięki odpowiedziom na nie pracowało im się łatwiej.

Wspólnie wypracujemy rozwiązanie, koncepcję

Tworzymy warunki do ekspresji kreatywnej dbając o metodykę procesu i efekt. Mamy swoje sposoby na to, żeby wszyscy uczestnicy procesu czuli się zaangażowani. Pozostawiamy twardy rezultat oraz podniesioną chęć do współpracy i energię.

Najbardziej lubimy operacjonalizować strategię, upraszczać to, co skomplikowane i dawać ludziom konkretne metod działania. Żeby było prosto.

Zainspirujemy Twoich ludzi

Inspiracja to rodzaj sztuki zawieszonej między scenariuszem a improwizacją. Stawiamy na autentyczność. Nie gramy, nie udajemy emocji, wchodzimy w żywą interakcję z uczestnikami. Pokazujemy wizję wymarzonego świata, w którą wierzymy. Łączymy ją z twardymi realiami biznesu.

Najbardziej lubimy inspiracje skłaniające do refleksji i powodujące, że ludzie rzeczywiście zaczynają postępować po nowemu.

Doradzimy

Doradztwo to poważna sprawa. Nie przynosimy gotowych rozwiązań. Mamy pokorę, dystans i kompetencje. Stawiamy na dialog i wspólne szukanie rozwiązań opartych na faktach, danych oraz wiedzy psychologicznej. Tak zdobywamy zaufanie.

Najbardziej lubimy doradzać w sprawach dotyczących bycia ludzi w organizacji, spójności strategii z zachowaniami pracowników i ich rozwoju.

Umów się na bezpłatną konsultację na temat spójności w Twojej organizacji.

Proszę wprowadzić imię.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Proszę wyrazić zgodę

Aktualności

 • Rozwój - etapy procesu

  2019-08-14

  Procesy zmiany, w tym procesy rozwojowe dla pojedynczych osób, zespołów i organizacji powinny być skoncentrowane na rezultacie...

 • Proces - optymalna forma działań rozwojowych

  2019-07-29

  Programy rozwojowe i akademie stanowią jedno z naszych ulubionych wyzwań. Dzieje się tak, bo mają formę procesu...

 • Uważność i procesowość - klucz do rozwoju sprzedawców

  2019-06-07

  “Ja to już na tylu szkoleniach sprzedażowych byłem i tyle lat sprzedaję, że nic mnie nie zaskoczy”, “Skoro dowożę target, co kwartał, to po co mam tracić czas na szkolenie?”...

 • Pracownik przedsiębiorczy

  2019-05-22

  Jeszcze nie tak dawno rozmawiając z pracodawcami na temat tego, czego potrzebują od ludzi, stwierdzenie “oczekujemy przedsiębiorczości” ...

O Firmie

Firmę założył Piotr Kolmas. Od 20 lat wspiera przedsiębiorstwa oraz ich liderów w budowaniu spójności postaw i zachowań ze strategiami biznesowymi. Przeprowadził setki procesów systemowej zmiany i programów rozwojowych. Z pasją pracuje z zarządami, menedżerami i pracownikami liniowymi. Od roku 2019 tworzy organizację opartą na autorskim modelu działania. Do współpracy zaprasza ludzi, dla których spójność, autentyczność i mądre towarzyszenie Klientom w zmianach jest potrzebą i misją zawodową. Do zespołu dołączają kolejni trenerzy, konsultanci i menedżerowie.

Wierzymy w siłę spójności. Integrujemy ludzi ze strategią, procesami i efektywnymi modelami działania. Jesteśmy moderatorem sił organizacji. Pracujemy zarówno z biznesem, jak i z obszarami wsparcia. Integrujemy różne siły, które mogą zapewnić docelowy efekt. Analizujemy, przyglądamy się organizacji, słuchamy jej kluczowych członków i wydobywamy unikalne cechy zapewniające sukces. Warsztatowo wypracowujemy z konkretne modele i zachowania. Uczymy konkretnych zachowań i trenujemy nawyki. Pracujemy doradczo, dzielimy się doświadczeniem. Inspirujemy i pokazujemy inne możliwości.

W naszych działaniach zajmujemy się całością procesu od diagnozy, przez projektowanie, dostarczenie aż po wsparcie przy utrzymaniu efektu. Nie narzucamy modeli i rozwiązań zewnętrznych. Nie bierzemy produktów z półki. Nie szyjemy nawet na miarę. Jesteśmy jeszcze bliżej Państwa organizacji. Pracujemy ramię w ramię z Klientem. Realnie wpływamy na kulturę organizacji. Jesteśmy empatyczni. Mądrze towarzyszymy Państwu w zmianach i w rozwoju. Wierzymy w siłę małych działań. Wspieramy organizację, która chce i ma odwagę do zmian.

0

dni szkoleniowych

0

lat na rynku

0

osób przeszkolonych

zadzwoń: +48 517 102 764
napisz: info@kolmas.pl
lub skorzystaj z formularza:

Proszę wprowadzić imię.
Proszę wprowadzić prawidłowy adres email.
Proszę wyrazić zgodę